facebook

Розпродаж меблів зі складу до -50% тут

Блог
Історія меблів Частина 1
  25.10.2016

Історичні меблі

Мода на меблі змінювалась з кожною культурною епохою, тому знання та розуміння меблевих стилістичних напрямків допоможуть вам створити унікальний та гармонійний домашній інтер’єр. В цій статті ми розглянемо історичні стилі меблів, які здатні прикрасити сучасний дім чи квартиру.

Шанувальники антикваріату та любителі історії найкраще почуватимуться в інтелектуальній атмосфері історичних меблів. Керуючись сучасними тенденціями ми обрали оригінальні та водночас функціональні стилі меблів, якими користувались декілька століть тому.

Візантійський стиль (Меблі 4-15-го століття)

Грубі форми в обрамленні дорогих елементів найкраще характеризують візантійські меблі. Східні мотиви в поєднанні з римськими прямими лініями створюють розкішний та водночас динамічний інтер’єр. Тонке різьблення по дереву, позолота, орнаменти, перські килими та велика кількість подушок – це незмінні атрибути візантійського стилю.

Сучасне трактування візантійського стилю – це масивний диван прикрашений великими подушками та оббитий пістрявою східною тканиною.

Готичний стиль (Меблі 12-15-го століття)

Готичний інтер’єр відрізняється мінімальним використанням меблів. Гострі лаконічні форми, художнє кування, срібні елементи, темна кольорова гамма – це ознаки готичного стилю. Готика потребує великого простору, тому найкраще виглядає в просторих приміщеннях з високими стелями та великими вікнами.

Якщо ви бажаєте створити особливу атмосферу Середньовіччя в своєму будинку, то не навантажуйте кімнати великою кількістю деталей, встановлюйте лише меблі необхідні для зручного функціонування приміщення.

Готичності вашому дому додасть ліжко з кованим гостроверхим балдахіном та стільці з високими шпилеподібними спинками розставлені навколо масивного дерев’яного столу.

 

 

Стиль Ренесанс (Меблі 14-16-го століття)

Любов європейців до яскравих кольорів та декоративних прикрас, їхнє прагнення до затишку та естетичного задоволення відображаються в меблях епохи Відродження.

В інтер’єр повертається позолота, античні форми, м’яка оббивка меблів тканиною пастельних або гарячих кольорів. Меблі в стилі ренесанс відрізняються великою кількістю декоративних елементів, інкрустацією та розписом. На відміну від готичних, меблі ренесансу плавної форми, мобільні та компактні.

Комод на левових лапах з грецькими мотивами на поверхні – це чудовий інструмент відображення епохи Відродження в сучасному інтер’єрі.

 

 

Стиль Бароко (Меблі кінця 16-го та першої половини 17-го століття)

Меблі Бароко як і готичні потребують великого простору, але не через масивність конструкції, а через велику кількість декоративних елементів, які суттєво навантажують простір. Позолота на всіх можливих поверхнях, декоративні вази, статуї та статуетки, великі дзеркала та гобелени – це атрибути стилю бароко. Дивани, крісла та стільці виконані в стилі бароко відрізняються обшивкою з дорогих тканин, а їхні ніжки та рамки спинок зазвичай покриті лаком або позолотою.

Якщо ви бажаєте внести в дім атмосферу багатства та розкоші, то меблі бароко стануть найкращим показником вашого статусу. Круглий стіл з масивною стільницею викладеною мозаїкою та оформлений фігурною різьбою стане основною окрасою вітальні чи залу для гостей.

 

 

Стиль Рококо (Меблі середини 17-го століття)

Витончені – саме так можливо схарактеризувати меблі стилю рококо одним словом. Завдяки своїй плавності та суцільності форм цей стиль ідеально підходить ідеалістам та перфекціоністам. Кожна деталь інтер’єру рококо виглядає як доповнення одного образу. Ніжні пастельні кольори, зігнуті плавні лінії та увага до комфорту зробили цей стиль популярним і сьогодні.

Саме за часів рококо з’явились секретери, картоньєрки, жіночі столики з відкидним дзеркалом та компактні тумбочки з великою кількістю шухлядок. Тому можемо зробити висновок, що історія популярних сьогодні меблів трансформерів почалась з цього історичного стилю.

Комплект з письмового столика, дивану, та м’яких крісел хвилеподібної асиметричної форми – це класичний взірець меблів рококо, який створить легку атмосферу в невеличкій вітальні.

 

 

Стиль Класицизм (Меблі 17-19-го століття)

На відміну від Рококо, класичні меблі передають красу в своїй симетрії та простоті форм. Чіткі геометричні лінії, стриманий декор та “чисті” кольори в поєднанні з дорогими матеріалами не перенавантажують простір, підкреслюючи респектабельність стилю.

Класицизм ідеальній в своїй універсальності та підходить будь яким домівкам: невеличких квартир і просторих будинків. Для декору приміщення в класичному стилі використовують картини, книжкові шафи, великі дзеркала та фарфорові елементи.

Письмовий стіл виконаний з червоного дерева та оздоблений тонким бронзовим обрамленням гармонійно поєднається з невеличкою бібліотекою в вашому кабінеті.

 

 

Вікторіанський стиль (Меблі 19-го століття)

В вікторіанських меблях дуже чітко відображається активна колоніальна політика Англії 19-го століття. В їхньому декорі гармонійно поєднані етнічні елементи Індії, Африки та Сходу зі стриманими кольорами тканин. Масивне дерево темних сортів, дрібні елементи декору, які не загромаджують простір, велика кількість тканин – це вигляд кімнати виконаної в вікторіанському стилі.

У вікторіанських лініях та фактурі часто можна побачити сплав класицизму, рококо та екзотики, що потребує великого простору з хорошим природним освітленням. При цьому пара масивних м’яких крісел оббитих картатою тканиною можуть стати чудовим доповненням невеликої вітальні та створити особливий домашній затишок наповнений вікторіанським духом.

 

 

Ми продовжимо розповідь про стилі меблів в наступних статтях, а зараз прихильники сучасного дизайну мають нагоду купити меблі в інтернет магазині Брістоль. Зверніть увагу, що саме меблі формують обличчя вашої домівки, а не колір стін чи особливості планування приміщення, через що вибір стилістичного напрямку меблів являється базовим завданням під час оформлення домашнього інтер’єру. Слідкуйте за нашими новинами та пізнавайте тонкощі вибору разом з нами. 

Повернутись