facebook

Розпродаж меблів зі складу до -50% тут

Блог
Історія меблів Частина 2
  07.11.2016

Нещодавно ми вам розповіли про історичні стилі меблів (посилання), але керуючись приказкою “Краще один раз побачити, аніж 10 разів почути” ми радимо вам оглянути “живі” приклади, враховуючи, що у Львові це зовсім не проблема. Сьогодні ми влаштуємо віртуальну екскурсію по кращих виставках старовинних меблів нашого міста.

Музей меблів та порцеляни

 

 

За адресою Площа Ринок 10 у вас є можливість оцінити експозицію, яка складається з 680-ти інтер'єрних та декоративних предметів. 142 роки довелось витратити знавцям антикваріату на збір цієї колекції, привезеної з різних куточків України та Європи. Основною метою створення даної експозиції, на базі колишнього Львівського Промислового Музею, було прагнення ремісників набратись досвіду зі споглядання та вивчення кращих європейських прикладів старовинних зразків меблів. З часом колекція поповнилась роботами вже західноукраїнських ремісників, які досі вважаються еталоном якості та майстерного художнього виразу.

Сьогодні кістяком колекції є окремі предмети, що представляють історичні стилі меблів з кінця 16-го до початку 20-го століття (в тому числі приклади європейського Ренесансу, Бароко, Рокко, Класицизму).

Не менш вартісною складовою експозиції музею палацу Любомирських (історична назва будівлі) є колекція порцелянових та фаянсових виробів, які витончено прикрашають меблеві експонати. Європейські зразки з Берліна, Відня, Данії, Польщі, Італії, Іспанії доповнені тут кращими прикладами української промислової кераміки та творами японських, китайських та іранських майстрів. 11 тисяч (!!!) елементів декору затримають вас в стінах цього музею надовго.

Ковалям теж не доведеться нудьгувати в Музеї меблів та порцеляни, адже саме тут зібрана об'ємна колекція художнього металу. 5 тисяч експонатів зображають настрої художнього кування 17-19-го століття. У всіх відвідувачів є можливість порівняти стилістичні особливості ковалів з України (у тому числі галицьких), Європи та Далекого Сходу. Ковані грати, посуд з міді та олова, лампи, рами для ікон, дзвони та художньо виконані замки майстрів металевої справи розкривають унікальну красу художнього кування.

Музей етнографії та художнього промислу

 

 

Не менш цікавою для поціновувачів старовини є експозиція Львівського Музею Етнографії та Художнього Промислу, що знаходиться на Проспекті Свободи 15. Зверніть увагу, що обидва музеї розташовані неподалік одне від одного, тому ви зможете насолодитись історичною атмосферою меблевого мистецтва сповна, без жодного дискомфорту.

Головною особливості колекції цього музею є її українська спрямованість. Усі старовинні меблі виконані виключно вітчизняними майстрами. Вік окремих експонатів становить близько 600-та років.

Музей Етнографії пропонує прослідкувати еволюцію меблярської майстерності з 15-го по 20-те століття (а це близько 600 років) та відчути настрій українських майстрів багатьох поколінь. Варто зазначити, що такий підхід у формуванні експозиції подарував цьому музею статус єдиного в Україні з унікальним історичним надбанням.

Сподіваємось, що після перегляду нашої статті вам не доведеться нудьгувати впродовж найближчих вихідних і від прогулянки львівськими музеями ви отримаєте лише задоволення.

А на даний момент у вас є можливість оглянути та купити меблі сучасного зразка в кращому магазині Брістоль Львів.

Повернутись